Zalogowanych: 14

Liga Centralna: Jeleniogórzanki nie sprawiły sensacji

Niedziela, 5 maja 2024, 22:28
Aktualizacja: 22:42
Nie było niespodzianki w meczu 21. kolejki Ligi Centralnej piłkarek ręcznych pomiędzy KPR-em Ruch Chorzów a MKS-em Vitamineo Jelenia Góra. Górą był niepokonany jak dotąd lider tabeli ze Śląska.

Bezwzględnymi faworytkami tej konfrontacji były chorzowianki, które w całym sezonie 2023/2024 nie straciły w rozgrywkach choćby punktu. Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando rywalek, które rozpoczęły od prowadzenie 7:1, a następnie 10:2. Później gra była już nieco bardziej wyrównana, toczyła się często gol za gol, lecz podopieczne Dilrabo Samadovej nie były w stanie zbliżyć się do gospodyń tego starcia. Do przerwy na tablicy wyników było 21:12.

Po zmianie stron znów przewaga zaczęła rosnąć. W 38. minucie zrobiło się 26:13, ale w tym momencie inicjatywę przejęły jeleniogórzanki. Nasze szczypiornistki popisały się serię 6:1 i zbliżyły się na dystans ośmiu trafień (27:19). Miejscowe nie pozwoliły nam się rozpędzić, wrzuciły wyższy bieg i już do końca pojedynku kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Finalnie KPR Ruch Chorzów wygrał na własnym parkiecie 40:26.

KPR Ruch Chorzów - MKS Vitamineo Jelenia Góra 40:26 (21:12)

MKS: Wierzbicka, Matczyńska - Morozenko (7), Oreszczuk (5), Zgleszewska (5), Mazurkiewicz (5), Jarosz (2), Gałuszka (2), Los, Domin, Załoga, Popczyńska.